![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12678052
*
nr 1267 8052
Harry Bonde Petersen
(1918-1999), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 19:21:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 19:13:58
1
Vinnande bud
31/7 19:14:14
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Läs mer om Harry Bonde Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa harry bonde petersen norden olja på pannå oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Läs mer om Harry Bonde Petersen
nr 1267 8052
Harry Bonde Petersen
(1918-1999), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/7 19:13:58 | 1 | Vinnande bud |
31/7 19:14:14 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.Läs mer om Harry Bonde Petersen
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa harry bonde petersen norden olja på pannå oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19