KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12678052
*
nr 1267 8052
Harry Bonde Petersen
(1918-1999), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 19:21:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 19:13:58
1
Vinnande bud
31/7 19:14:14
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Läs mer om Harry Bonde Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa harry bonde petersen norden olja på pannå oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
Läs mer om Harry Bonde Petersen
nr 1267 8052
Harry Bonde Petersen
(1918-1999), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/7 19:13:58 | 1 | Vinnande bud |
| 31/7 19:14:14 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Harry Bonde Petersen
Harry Bonde Petersen, dansk bildkonstnär född 1918, död 1999.Läs mer om Harry Bonde Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa harry bonde petersen norden olja på pannå oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



